Протокол ч.1

Протокол з ініціятивних сходин Комітету Святкувань 50-ліття Церкви св. Івана Хрестителя в Гантері, Н.Й. які відбулися в неділю 25-го липня 2010 р. в Ґражді

1. Присутні: Дарка Темницька, Орест Темницький, Діяна Юрчук, Наталія Коростіль, Степан Коростіль, Соня Вовк, Богданна Титла, Юрій Струтинський, Борислав Білаш, о. Степан Попко, Мішель Геврик, Юрій Яримович, Богданна Слиж, Ксеня Ференцевич.

2. Привіт і відкриття сходин: п. Богданнa Титла. Пані Богданка запропонувала відзначити 50-ий ювілей церкви в Гантері в день св. Івана а саме, 7-го липня 2012 р., який припадає в суботу.

3. Вибір голови комітету: зголосилася Ксеня Ференцевич.

4. Розмова розпочата темою фондів, а саме якими фондами будемо влаштовувати ювілей в 2012 році? Присутні були поінформовані що існують церковні фонди на святкування. Також, рішено що слід черпати гроші на підставі узгідненого на здалегідь кошторису (бюджету.) Наталія Коростіль погодилася знайти в церковних архівах списки видатків зі святкувань 40-ліття цервки щоби мати взірець.

5. Представлення ідей:
а) Пан Юрій Струтинський подав думку видати пропам’ятну книгу з нагоди 50-ліття яка включає історію Гантерської громади, особливо наголошуючи усіх видатних людей, «піонерів» які збудували цей осередок.
б) Пан Струтинський пропонував влаштувати фестиваль з буфетом, змаганнями/турніром, мистецькою програмою (напр. з представленням творів ЕКА, доповідями) і забавою.

6. Дискусія над вище поданими ідеями:
а) Згадано що в минулому видано книгу Гантерської історії з нагоди 40-ліття, і хтілося знати як вона вигладає? Розпочата п. Наталією Макаревич і через обмаль часу, закінчена п. Любою Волинець на «скору руку». В наслідку, пропущено деяких важливих інформацій. Подано прикладів ювілейних видань других громад, напр. Амстердам, Н.Й. (коротка книжечка в м’якій обкладинці), церкви св. Івана в Нюарку, Н. Дж. (есеї/спогади особистих парафіян та платні привіти) і Чікаго. Рішено що книга 50-ліття Гантеру принаймні охопить докладну історію. Борислав Білаш зголосився очолювати комітет пропам’ятної книги.
б) Після довшої розмови над темою фестивалю та можливі його дати, рішено щоби розділити святкування (фестиваль, бенкет/забава, недільня мистецька програма) на 2 вікенди протягом літа 2012 р. На початку літа, в п’ятницю 29-го червня, відбудеться відкриття святкової виставки фотографій організована п. Вірою Ґайдош, а в суботу 30-го червня розваговий фестиваль для дітей/родин (день) і бенкет/забава (ввечорі). А при кінці літа, в неділю 2-го вересня (тобто Labor Day Weekend) відбудеться завершальний обід/концерт/мистецька програма для громади і почесних гостей (Єпископа, урядових представників, і.т.п.) На голів комітетів зголосилися: Мішель Геврик (бенкет/забава), Дарка Темницька (фестиваль для дітей/родин) і Степан Коростіль (кінцева, неділня програма – за «пропонованою» допомогою Івана Макара.) З приводу місця бенкету і забави, продискутовано кілька можливостей але рішено перше звернутися до власників «Ксені» мотелю (колишнього «Кобзяра») про можливість замовити в них залю та харчеві послуги а також, усі кімнати для вигоди наших гостей. Це би було влучно з двох причин:
і) «Ксеня» це довголітня установа в Гантері яка пригощала і пригортала багато поколінь українців; іі) вона знаходится поруч церкви й Ґражди і була би зручним приміщенням. Рішено що треба довідатися про умови в «Ксені» якнайскорше щоби запобігти проблем/перешкод у замовленні.

7. Дискусія про збірку фондів: запропоновано продавати вироби з нагоди 50-ліття (напр. сумки/торби Влодзі Рипник), звертатися до українських установ за більшими дотаціями, та створити окремий «endowment» фонд для майбутності Гантерського осередку. Згадано Наталією Коростіль (парафіяльним бухгалтером) що парафія вже має такий фонд у формі CD конта на «всякий випадок». Також коротко обговерно можливість користуватися Інтернетною технологією для швидшого і ефективнішого збирання добровільних датків (напр. PayPal.) Стверджено що добре було би мати професійну особу яка працює в цій ділянці (development) і б завідувала збіркою фондів для ювілею. Пропоновано ось таку людину, Іню Бонакорсу-Шегаде, також довголітня членка Гантерської громади. Ксеня Ференцевич погодилася звернутися до неї.

8. Оголошення/комунікація: Ксеня Ференцевич погодилася займатися реклямою та розповсюдженням інформацій про ювілей.

9. Закриття сходин.

За Комітет Святкувань 50-ліття Церкви св. Івана Хрестителя підписала:

Ксеня Ференцевич
протоколярний писар

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.