Протокол ч.5

Протокол сходин Організаційного Комітету Святкувань 50-ліття Церкви св. Івана Хрестителя в Гантері, Н.Й., які відбулися телефонно в неділю 3-го квітня 2011 р.

1. Присутні: Борислав Білаш, Мішель Геврик, Віра Ґайдош, Андрій Титла, Богданка Титла, Ксеня Ференцевич, Діяна Юрчук.

2. Неприсутні: Іванка Іваськів, Мотря Бейґер, Наталка Коростіль, Степан Коростіль, Марійка Костів, Іван Макар, Дарка Темницька, Богданна Слиж, Юрій Струтинський, Орест Темницький, Іня Шегаде, Юрій Яримович.

3. Відкрилися сходини привітом.

4. Програма сходин одноголосно прийнята без змін.

5. Протокол з минулих сходин одноголосно прийнятий без змін.

6. Забава: Андрій Титла запропонував, щоб забава відбулася в неділю Labor Day 2012 року і також зорганізувати неформальну забаву/вечірку для Гантерськоі громади в неділю Labor Day цього (2011) року, щоб розпочати цю традицію. В 2012 р., забава відбудеться під шатром, а в 2011 відбудеться в ґражді. Реклямуватимемо забаву на веб-сторінці, афішами, в бюлетні і на фейсбуці. Всі підтримували цю думку і сказали, що поможуть реклямувати.

7. Програма неділі Labor Day 2012: Служба Божа, Бенкет, Мистецька Програма, Перерва, Забава. (Пані Богданка позвітувала, що вона написала до владики Павла, і він собі записав дату Служби Божoї.)

8. Ювілейна книга: Борислав надіслав кошторис про видання книги друкарнею Computoprint і представив дві можливості: а) 200 примірників, 128 сторінок, 4 кольори, тверда обкладинка – $2,000-3,000 залежно від формату. Або б) 200 примірників, 160 сторінок, 4 кольори, тверда обкладинка і з gold foil print – $6,000. Загальний кошторис: $3,000-6,000. Це виходить на $15-40 за сторінку, і кошт книжки буде між $20-60. Ксеня додала, що коли видавали книгу 40-ліття, замовлено 1,000 примірників, продано понад около 500, і кілька сот залишилося. Була думка щоб дохід з забави на Labor Day 2011 пішов на фонд книги. Андрій піддав ідею, щоб брати замовлення на книги, алещоб це зробити, змусимо знати кошт книги заздалегідь. Андрій також запропонував розшукати можливості друкування книги на Україні, але комітет побоювався, що це братиме більше часу і, що безпечніше мати когось на місці. Відтак, надійшло питання, як будемо платити за книгу? Борислав подав ідею, щоб замість реклям в книзі, продавати сторінки родинам/особам, аби вони могли помістити свої гантерські спомини. Борислав описав, що книга буде мати такий зміст:
1) Загальна Історія- 5-10 сторінок,
2) Альманах- 10 сторінок,
3) Есеї про будову церкви, літні програми, і.т.п.- 10-15 сторінок,
4) Фотографії- 15-20 сторінок
5) Спомини.
Борислав надав думку, що члени комітету повинні подати кілька зразків споминів зацікавленим. Ксеня поділилася, що предбачає, що можуть бути неприємності, якщо люди платитимуть за сторінки, головно тому, що дехто можливо не зможе собі позволити на сторінку і також тому що як беремо гроші, втрачаємо до певної міри редакторних привілеїв. Відтак подано думку поставити ціну $40 за книгу і брати замовлення. Андрій подав ще одну ідею а саме, дати тим яким замовлять книгу заздалегідь, одну сторінку в книзі. Потому пані Богданка запропонувала вимагати символічний даток ($10) від тих хто хоче помістити свої спогади. Розмова завершилася голосуванням над трьома точками:
1) комітет був згідний зі запропонованим форматом книги,
2) комітет був згідний, щоб не продавати реклям,
3) комітет не був в згоді чи брати гроші за родинні сторінки споминів (голос: 4 за/3 проти). Ксеня запропонувала подати трете питання на вирішення електронним голосом ширшому комітетові.

9. Лоґо/Емблємка: Ксеня позвітувала, що отримала проєкти від 4-ох кандидатів: Олекси Геврика, Олекси Касанови, Наталки Мачукейнис і Юрія Савицького. Пані Богданка сказала що Оксана Цісельська також зацікавлена здати проєкт, і що вона нагадала ій що реченець був 1-го квітня. (Проєкт від пані Оксани прийшов і був надісланий комітетові через е-мейл кілька днів після сходин.) Кожний проєкт зображав церкву по інакшому. Ксеня подала думку зібрати завваги комітету і дати мисцям змогу попрацювати далі над проєктами, щоб кожен міг виявити потенціял. Андрій мав задум дати проєкти емблємів які нам подобаються на веб сторінку для публичної реакції тобто “focus group” (комітет би остаточно голосував.) Андрій позвітував, що за минулий тиждень вже 60 осіб загостило на веб сторінку, і думає, що люди би відреаґували. Всі були згідні, що треба вирішити справу лоґо перед літом, щоб могти ним вже користуватися. Комітет рішив переголосувати справу лоґо 50-ліття електронно, щоб неприсутні члени комітету мали також голос. Ксеня підкреслила, що треба комітетові добре обдумати котрий проєкт найкраще підходить всім нашим потребам: letterhead, swag, афіші і.т.п.

10. Гасло: Ксеня позвітувала, що комітет збірки фондів мав задум мати гасло 50-ліття, щоб уживати його на афішах, брошурах, листах. Це був Іні задум, яка думає, що гасло часто зворушує людей до дії. Було подано кілька ідей:
1) Наше коріння – наше будуче
2) Святкуймо наши спадщину
3) Збережім карпатський дух в гантерських горах
4) Разом в горах.
Мішель висловила, що її ця ідея не подобалася, бо вистарчає «50-ліття» і галсо відбирає від лоґо. Комітет переголосив, що підтимує ідею гасла (голос: 6 за/1 проти), але ще не вирішило котре.

11. Різне: Ксеня подала думку, щоб якось визначити не-українців які помогли нашій парафії впродовж років. Комітет подав ідеї, щоб про них згадати в книзі та запросити на Службу Божу і святкування.

12. Дата наступних сходин: неділя 1-го травня від 8:00 – 10:00 в вечорі.

За Організаційний Комітет Святкувань 50-ліття Церкви підписала:

Діяна Юрчук
протоколярний секретар

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.